Рецепти на кожень день

Рецепти на кожен день

Найщасливіша людина та, 
що дає щастя 
найбільшій кількості людей.
Дені Дідро
     
 Щоб пізнати і навчити дитину немає готових рецептів. Не підкаже жоден мудрець у світі, як стандартно її виховати. Але є декілька рецептів, які допоможуть жити, працювати, любити, виховувати і навчати; зрозуміти дитину як особистість, розгледіти її індивідуальність, розвивати творчий потенціал, зробити процес навчання захоплюючим та радісним.

       Рецепт вчительської молодості
  •   Систематично вживай: бальзам мудрості, коктейль творчості, каву бадьорості, відвар пунктуальності, настрій терпимості, екстракт людяності. Приймай все це ретельно і будеш вічно молодим, вчителю.

    Рецепт вчительського щастя
         
            Візьміть чашу терпіння, 
          Налийте туди повне серце любові, 
          Вкиньте дві пригоршні щедрості, 
          Хлюпніть туди ж гумору, 
          Посипте добром, 
          Додайте якомога більше віри 
          І все це перемішайте. 
          Потім намажте на шматок відпущеного вам життя 
          І пропонуйте всім, кого зустрінете на своєму шляху.

        Жіноче щастя - складне блюдо, а тому навчитися готувати його - найвищий пілотаж. Я вірю в те, що жінка народжена бути щасливою і розкритися і як Господиня, і як Дружина, і як Мама, і як Спеціаліст, і, що не менш важливо, як Особистість. Трішки ніжності, Трішки пильності, Деко вдячності, Мить обачності, Щупку лестощів, Гаму пестощів, Мірку солоду, Краплю «голоду», Перцю трішечки, Зваби ложечку... А на додачу — Терпіння і вдачу. Любов — на причастя. Оце й усе щастя.
       Рецепт приготування хорошого уроку
  • Візьміть дюжину найкращих і повновагих емоцій. Ретельно відберіть тільки ті, що позбавлені розчарувань, злопам'ятності та злості. Після того як ви відібрали ці дванадцять емоцій, розділіть їх на п'ять (або шість) уроків, які вам доводиться проводити кожного вашого робочого дня. Додайте до кожного свого уроку:12 порцій мудрості,11 порцій терпіння,10 порцій хоробрості,9 порцій працездатності,8 порцій оптимізму,7 порцій відданості своїй справі,6 порцій вільнодумства,5 порцій доброти,4 порції відпочинку й турботи про здоров'я,3 порції гумору,2 порції такту,1 порцію віри в кожного свого учня. 
    Примітка: у пропорціях інгредієнтів можливі варіанти на розсуд того, хто готує. Для того щоб додати гостроти та насолоди вашому уроку, додайте до нього ложечку гарного настрою, скибку нерозсудливості, за смаком розваги, обов'язково додайте гри й рясно посипте все гарним добрим гумором. А тепер налийте любов до дітей і збийте все енергійними рухами, не допускаючи застою. Поставте ваше блюдо на вогонь дитячих сердець. Прикрасьте своє блюдо посмішками, ізюминками та гілочками радості. Перед подачею учням урок сервірується спокоєм, самовідданістю та професіоналізмом учителя.Чітко додержуйтесь цього рецепта, у точності дотримуючись інгредієнтів блюда при підготовці кожного свого уроку.
        Приємного вам апетиту, шановні колеги! Апетиту до вчительської праці та творчості!
      

      В народі кажуть, що письменник живе в своїх книжках, скульптор – у створених ним скульптурах, а вчитель у думках і справах своїх учнів. Ми намагаємось, щоб нашу учні з почуттям вдячності згадували нашу школу, тому що від нашої самовідданої праці, невичерпної енергії, громадської активності залежить майбутнє нашого народу.

     Вміння знаходити обдарованих та здібних дітей – талант, вміння їх вирощувати – мистецтво. Але найважливішим є любов до дитини!

    Вчительство – це і мистецтво і праця. Саме вчитель, педагог, викладач, вихователь закладає і створює основу творчої людської діяльності.

                                        Візьми промінь світла

                                       І спрямуй його туди,

                                     Де панує темрява…



Візьми усмішку
І подаруй її тому,
Хто так її потребує.

Візьми доброту
І яви її тому, хто сам
Не вміє віддавати.

Візьми віру
І віддай кожному,
Хто не має її.

                                    Візьми любов
                                           і неси її всьому світові.
    

      
      Стародавня мудрість    
  • Пізнати і навчити дитину у цій складній справі немає готових рецептів. Але вважаю, що насамперед треба зрозуміти дитину як особистість, розгледіти її індивідуальні особливості.
      Котрий рік навчаю дітей та щоразу навчаюся від них сама. Тому успіх своєї педагогічної праці вбачаю у постійному спілкуванні з дітьми, у взаємній любові вчителя і учня, у вмінні “запалити” дітей до роботи.

     Завданням кожного з нас є зробити процес навчання захоплюючим та радісним. І тут важливе все: посмішка, доброзичливий тон, мистецтво спілкування, почуття гумору.

     Для мене дитина – квітка, яка асоціюється з ромашкою. Цікава символіка кольорів цієї квітки:

    Білий колір – це чистота. Це юні, чисті душі дітей, які вперше приходять до школи.
    Жовта середина квітки – це світло, радість, насолода, яку ми відчуваємо від своєї праці.
    Зелений колір – мир, надія. Надія на те, що наша педагогічна нива ряснітиме чудовими сходами.

    Ми хочемо: щоб наша школа стала острівцем людяності і гуманізму, творчості й постійного пошуку, щоб її випускники на все життя засвоїли: якщо хочеш стати щасливим, то слідуй золотому правилу розум у голові, щирість у серці, здоров’я в тілі.
    Наше завдання: зрозуміти кожну особистість та виявити до неї повагу. Наша робота спрямована на те, щоб кожен учень міг: оволодіти необхідними навичками з обов’язкових предметів; поповнити знання у сферах, які цікаві йому і розкривають йому нові горизонти пізнання; розвинути свою самосвідомість як самостійної особистості і як члена колективу.

Немає коментарів:

Дописати коментар